Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Czy przyjmowanie suplementów diety i peptyd jest bezpieczne?

Czym są odżywki? Są to ponadprogramowe substancje obejmujące mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w stosownej, określonej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w solidnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w czasie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to też przyjmowaniem różnych lekarstw i stosowaniem rozmaitych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Wypada je w takim razie uzupełnić suplementami. Ciekawą opcja są także ostatnio peptydy – więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Naturalnie, nie ma mowy o tych dopingujących, lecz wyłącznie tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – także powinni zażywać suplementy. Najczęściej zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – innymi słowy makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – innymi słowy mikroelementy. Do naturalnego funkcjonowania organizmu człowiek pragnie 46 mikro oraz makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe detale w stosownych proporcjach. Można je nabyć w każdej aptece, choć nie są one lekarstwami. Jeśli jednakże nasze posiłki składają się z towarów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów przyjmować. Dla sportowców, jakich wysiłek pochłania wiele energii, odżywki wyglądają trochę inaczej. Preparaty ponadprogramowe to między innymi – odżywki białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy oraz witaminy. Suplementy są wobec tego potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, ale decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz