Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Irygacja naszych ogrodów

Jednym z w największym stopniu legendarnych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki lub też węża ogrodowego. Węże ogrodowe zwykle zakończone są dyszą rozpraszającą strumień wody.

Chętniej, ze względu na czas, stosowane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy typy zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe oraz rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są praktyczne ze względu na to, iż umieją nawadniać powierzchnia od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są powiązane ze źródłem wody przy wsparciu gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Potrzebnym dodatkiem mogą okazać się narzędzia do zwijania węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest zamontowanie instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy i przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego minionego sposobu nawadniania należy już na etapie projektowania wyznaczyć dobre miejsca, w jakich chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy szansę doboru dwóch rodzajów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są lepszą opcją dla osób, jakie pragną je umieścić w trawniku albo usługi – więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W wypadku ich braku aktywności są schowane oraz nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Choć mogłoby się wydawać, iż utrzymanie trawnika w należytej kondycji jest bezproblemowe – takowe nie jest. Wymaga dużej wiedzy oraz umiejętności eksploatowania go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

  • Gosia
    Posted 13 listopada 2023 07:03 0Likes

    +Reklama+
    Sklep online specjalizuje się w sprzedaży roślin, bylin, sadzonek, krzewów i drzewek, co stanowi kompleksowe rozwiązanie dla ogrodników o różnych potrzebach i oczekiwaniach. Bogactwo asortymentu pozwala na łatwe dostosowanie do różnych projektów ogrodowych. Sprawdź ofertę od sklep ogrodniczy.

Dodaj komentarz