Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Jak wychować porządnie psa?

Kiedy w naszym domu mieszkają równocześnie pies i małe dziecko, w owym czasie powinniśmy pamiętać, iż to nie tylko pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, ale również może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego także względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym mieszkaniu z psem, po to, aby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie jedynie karmienie, choć oraz to jest istotne – więcej dowiesz się na Najlepsza sucha karma dla psa. To gigantyczny obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają w pewnych momentach nawyk dręczenia czworonoga, zbyt długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, w związku z tym zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim położeniu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się też często, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy również próbują włożyć im różnorodne przedmioty do uszu i nosa. W owym czasie to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz poszukuje miejsca gdzie może się schronić. Aby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka znaczących zasad, według których musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, żeby nie wpadało na pieska, nie ciągnęło go za uszy, czy także ogon, i nie wkładało mu do nosa różnych małych przedmiotów. Należy ustalić również, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, i nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są przychylne nie tylko dla czworonoga, lecz też dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies odpowiednio traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub też do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj komentarz