Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Kontrola urodzeń po dziecku: 9 popularnych metod

Wiemy, że nie możesz się doczekać powrotu do seksu po porodzie. Oto twoje metody kontroli urodzeń, gdy twój lekarz da zielone światło.

Jasne, bycie mamą jest całkiem niesamowite. Ale prawdopodobnie nie jesteś gotowy, aby zrobić to ponownie tak szybko! Te metody kontroli urodzeń po porodzie pomogą Ci wrócić do łóżka bez poczęcia kolejnego dziecka, zanim będziesz na to gotowa. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jaka metoda jest dla Ciebie najlepsza.

Pigułka

Pigułka antykoncepcyjna, która wykorzystuje hormony do powstrzymania owulacji, jest w porządku do użycia, gdy masz zielone światło na seks, zwykle podczas sześciotygodniowego badania kontrolnego po porodzie. Jest uważany za 99% skuteczny, gdy jest przyjmowany prawidłowo. Jeśli karmisz piersią, Twój położnik prawdopodobnie przepisze pigułkę zawierającą tylko progestagen, znaną również jako minipigułka, która nie wpłynie na produkcję mleka. „Pigułki antykoncepcyjne są bezpieczne dla pacjentek karmiących piersią” – mówi Rebecca Starck, MD, FACOG, szefowa regionalnego oddziału położnictwa i ginekologii w Cleveland Clinic. „Ilość hormonów wydzielanych do mleka matki jest niewielka i nie szkodzi dziecku”. Ogólne marki minipigułek często pojawiają się i znikają, a lekarz może przepisać ten, który jest dla Ciebie najlepszy.

  1. Skoro już mowa o karmieniu piersią, ostrzeżmy Cię teraz: wiele kobiet uważa, że ​​nie może zajść w ciążę podczas karmienia piersią, ponieważ nie zaczęła ponownie mieć miesiączki
  2. . Ale to nieprawda, ponieważ owulacja może wystąpić przed pierwszym okresem, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
  3. Ekskluzywne karmienie piersią zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, ale jeśli kobieta nie chce zajść w ciążę, nigdy nie powiedziałbym, że jest wystarczająco niezawodne, aby można było zastosować ją jako środek antykoncepcyjny” – wyjaśnia Starck.

Urządzenie wewnątrzmaciczne

Istnieją trzy rodzaje wkładek domacicznych (IUD). Syntetyczna wkładka domaciczna z progesteronem, zwana marką Mirena, wydziela hormon przez okres do pięciu lat, który unieruchamia plemniki, kończąc ich marsz w kierunku komórki jajowej. Skyla robi to samo, ale od trzech lat. Zamiast hormonów miedziana wkładka domaciczna (znana pod marką ParaGard) uwalnia bezpieczną, niewielką ilość metalu, który podobnie blokuje plemniki przez okres do 12 lat. Ale Connie Young, MD, dyrektorka Women’s Health Services w Community Healthcare Network twierdzi, że ParaGard sprawia, że ​​miesiączki stają się cięższe i bardziej skurczowe. Wszystkie formy są skuteczne w około 99 procentach, ale każda z nich ma inne potencjalne skutki uboczne, więc porozmawiaj z lekarzem o tym, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. „Większość kobiet, które mają wkładkę domaciczną, uważa, że ​​to świetna metoda, ponieważ po jej założeniu nie musisz o niczym myśleć” – mówi Starck. „I jest to całkowicie odwracalne”. Po prostu poproś swojego lekarza, aby go wyjął, kiedy będziesz gotowa ponownie zajść w ciążę. zobacz tutaj http://www.imw.lublin.pl/index.php/en/projekty/swiss-contribution

Wycofanie

Wycofanie się – kiedy ufasz swojemu partnerowi, że wycofa się przed wytryskiem – jest szóstą najczęstszą formą kontroli urodzeń, wierzcie lub nie. Niektóre badania sugerują, że gdy jest doskonale praktykowany, jego wskaźnik niepowodzeń wynosi tylko 4 procent, ale nie licz na to. Dzieje się tak, ponieważ doskonałość jest dość trudna do osiągnięcia, więc około jedna na pięć par praktykujących wycofanie poczęła. „Wycofanie się jest prawdopodobnie jednym z największych kłamstw”, mówi Terry Gibbs, DO, FACOG, położnik w szpitalu Toledo. „Jest niewielka ilość wytrysku, która pojawia się, zanim mężczyzna osiągnie punkt kulminacyjny. Nie czuje tego, więc wycofanie nigdy nie powinno być uważane za niezawodną formę kontroli urodzeń”.

Metody oparte na świadomości płodności

  1. Kobiety stosujące metody oparte na świadomości płodności (FAM) lub naturalne metody planowania rodziny unikają stosunku pochwowego, gdy są płodne.
  2. Kilka innych sposobów, w jakie kobiety to robią, to branie wskazówek ze swojego cyklu w celu regulacji płodności: badanie śluzu szyjkowego w poszukiwaniu wskazówek dotyczących owulacji i mierzenie ich temperatury każdego ranka (liczba może wzrosnąć, gdy jesteś płodna).
  3. Wiele kobiet decyduje się również na używanie zestawów do przewidywania owulacji, aby wskazać, kiedy są najbardziej płodne, i praktykują abstynencję w tych dniach. Jeśli zdecydujesz się ćwiczyć jedną (lub, częściej, wszystkie te metody), aby przewidzieć, kiedy będziesz owulować każdego miesiąca, ostrzegaj: odsetek niepowodzeń może sięgać nawet 25 procent, a kobiety nie powinny polegać na tej metodzie, jeśli mają nieregularny cykl.

Prezerwatywy

Prezerwatywy, jeśli są używane prawidłowo – co oznacza, że ​​​​zakładają się na samym początku stosunku i pozostają włączone do końca – są do 98 procent skuteczne w zapobieganiu ciąży. Prezerwatywy mogą być dla Ciebie dobrą metodą, jeśli nie interesują Cię leki, urządzenia lub zastrzyki, a także jeśli chcesz chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Pierścień dopochwowy

NuvaRing (obecnie jedyny pierścień dopochwowy na rynku w USA) to plastikowy pierścień wielkości srebrnego dolara, który wkłada się do pochwy raz w miesiącu. Podobnie jak pigułka, dostarcza hormony, które hamują owulację i są do 99 procent skuteczne w zapobieganiu ciąży, jeśli są prawidłowo stosowane. Po trzech tygodniach zdejmujesz pierścień na tydzień, podczas gdy masz okres, a następnie zakładasz nowy. Jeśli zapomnisz o codziennej pigułce, NuvaRing może być dla Ciebie dobry. Ale ponieważ zawiera estrogen, nie jest to preferowany wybór, jeśli nadal karmisz.

Kontrola urodzeń w formie iniekcji

Zastrzyk Depo-Provera dostarcza dawkę progestyny, która zapewnia trzymiesięczną antykoncepcję, więc będziesz musiała co kwartał odwiedzać swojego lekarza, aby go otrzymać. Pomyśl o tym jako o pigułce we wstrzyknięciu – jest to również dobry wybór, jeśli nie pamiętasz o przyjmowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych – i jest ona skuteczna w 99%. Po prostu umawiaj się na wizytę i nie możesz się pomylić. A ponieważ opiera się na progestagenie, a nie na estrogenie, nie zakłóci produkcji mleka matki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz