Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Piece wolnostojące – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Coraz to częściej zauważalna jest tendencja do wymiany starych, mało wydajnych kotłów na pionierskie rozwiązania technologiczne pozwalają zaoszczędzić sporą ilość energii cieplnej. Energooszczędność nowych systemów grzewczych idzie otwarcie w parze z oszczędnością środków pieniężnych. Konfrontując pracę starych kotłów z pionierskimi, wzbogaconymi nowinkami z aspektu technik grzewczych bez trudu widać różnicę w ilości spalanego materiału.

Bez względu od tego czy opalanie odbywa się z zastosowaniem węgla, drzewa, oleju opałowego czy gazu, innowacyjnego technologie w każdym z przypadków wykazują obszerną oszczędność środków opałowych. Problem pojawia się w czasie, kiedy tak właściwie wstawiając innowacyjny kocioł trzeba go połączyć ze starym, notorycznie krzywym systemem kominowym.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są elastyczne wkłady kominowe – piece wolnostojące. Kielichowe łączenia stalowych, żaroodpornych blach rozciągliwych wkładów kominowych są kolosalnym udogodnieniem dla wszystkich tych, którzy po zamontowaniu współczesnego kotła chcą go ekspresowo połączyć z leciwą instalacją odprowadzającą spaliny. Szablonowe kominy wykonane z cegieł nie spełniają norm bezpieczeństwa wypływających z prawa budowlanego. Jakikolwiek komin bez względu do jego przeznaczenia i sylwetki powinien być dodatkowo zabezpieczony trafnymi wkładami umożliwiającymi swobodne odprowadzanie substancji spalania na zewnątrz. Rodzaj zastosowanego wkładu kominowego zależy od przeznaczenie instalacji oraz rodzaju materiału opałowego.

W systemach opalanych drzewem muszą być używane wkłady kominowe wykonane ze stali żaroodpornej. Wysokie temperatury spalania drewna na komin nieposiadający odprowadzenia przeprowadzonego z materiałów odpornych na przede wszystkim wysokie temperatury prędzej niszczeje. Jakikolwiek dzisiejszy wkład kominowy, to na domiar tego gwarancja bezpieczeństwa wynikająca ze szczelność całości instalacji. Odnosi się to w takim samym stopniu do wkładów żaroodpornych, kwasoodpornych i emaliowanych. Sztampowe kominy nieposiadające współczesnych systemów odprowadzających spaliny są w stanie być pod tym względem wadliwe, stwarzając zagrożenie dla witalności oraz życia człowieka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz