Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Protetyk oraz łatwe zęby – jakim sposobem posiadać ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, estetycznych zębów to nierozłączny detal aktualnego kanonu atrakcyjna. Ważne jednak, żeby zęby były proste. Niestety, niedużo osób posiada znakomity zgryz od urodzenia. Większa część z nas ma mniej, lub też bardziej dobrze usytuowane zęby. Takie drobne niedociągnięcia właściwie trudno zanotować.

Właśnie dlatego nie wymagają one wyjątkowego leczenia. Niekiedy jednakże pojawia się znaczny problem. Kiedy zęby stałe od samego początku zajmują niedobre miejsce w jamie ustnej, powodują wielki dyskomfort u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie wady należy jak najszybciej korygować. Im poprzednio nastąpi ingerencja ortodonty, tym poprawniej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich nazbyt masywna budowa, przez co rozpoczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są wybitnie drobne i pojawiają się wolne powierzchnie. Doniosłą metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga fachowiec – dentysta Warszawa Wola. Przy wybitnie kłopotliwych wadach stosowany jest aparat stały. Składa się ze wyjątkowych zamków i drutu o właściwej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a następnie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera określoną siłę na cały zgryz pacjenta, wywołując przesuwanie się zębów. Dzięki właściwemu dokręceniu drutów, doktor nadzoruje sytuację.

Przy mniejszych wadach stosuje się aparat ruchomy. Jest on złączeniem drutów i akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozstrzygnięcie, funkcjonujące o dużo łagodniej. Człowiek w swoim życiu posiada wyłącznie dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak nazywane mleczaki, które wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, oraz nieodzowne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka stomatologiczna. W pewnych sytuacjach w skutku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet wyeliminowania wielu zębów. Wówczas także potrzebna jest pomoc protetyki. Zadanie doktora polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta specjalnej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz