Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Tajemnica makijażu niemal perfekcyjnego a makijaż permanentny

W dziennym języku używamy wielu słów nie zastanawiając się nad ich dokładnym znaczeniem i pochodzeniem. Rozumiemy, co oznaczają oraz to zwykle nam wystarcza. Czasem warto niemniej jednak przyjrzeć się bliżej etymologii niektórych wyrazów. Na przykład moda. Choć wszyscy wiedzą, czym jest, to tak w zasadzie nie wiadomo, w jaki sposób to słowo zawędrowało do naszego języka. Trochę łatwiejsze jest rozpoznanie pochodzenia słowa makijaż.

Język polski zaczerpnął je z francuskiego, w którym maquiller oznaczało udawanie czy też fałszowanie. W miarodajnym sensie sztuka makijażu jest wariantem oszustwa, ponieważ to naturalnie dzięki niej dopuszczalne jest nie tylko wyeksponowanie walorów własnej urody, lecz też zamaskowanie słabszych detalów. Makijaż to umiejętne udawanie, iż jesteśmy piękniejsi.

Idealnie oddaje tę intencję angielski wyraz make up, jaki bywa wykorzystywany równie wielokrotnie jak rodzimy makijaż, zwłaszcza przez kompetentnych stylistów czy kosmetyczki. W niezwykle dosłownym tłumaczeniu make up świadczy jakkolwiek podnoszenie. Można spytać, podnoszenie czego? To ewidentne: urody oraz jej walorów. Jednym słowem: upiększanie. Służą do tego liczne preparaty, zarówno o właściwościach pielęgnacyjnych, jak oraz tak zwane preparaty barwne, jakie kojarzymy naturalnie z makijażem inaczej malowaniem.

Preparaty to słowo pochodzenia greckiego, w którym oznaczało technikę dekorowania. Paradoksem wydaje się dążenie do tego, aby makijaż był niewidzialny, ale atrakcyjną opcją jest także ten permanentny – makijaż permanentny oczu warszawa. Przecież chodzi właśnie o rezultat poprawienia urody, podkreślenia jej mocnych pozytywów, zwrócenia uwagi na rysunek oczu czy ust. A niemniej jednak coraz to modniejszy staje się makijaż definiowany jako no make up, jakiego najważniejszą właściwością jest wywołanie wrażenia, że na twarzy nie ma żadnego makijażu. To odpowiedź na nowoczesny trend w modzie, który stawia na naturalność i świeżość w wyglądzie i zachęca kobiety do stosowania lekkich, subtelnych preparatów, mających tylko rozświetlać i odświeżać cerę. W tym makijażu wygląda się modnie i młodo. Niewidzialny makijaż w żadnym razie nie polega na tym, iż nie używa się jakichkolwiek kosmetyków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj komentarz