Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
W jaki sposób muzyka wpływa na człowieka?

Muzyka jazzowa zaistniała już na początku XX wieku. Charakteryzuje się taktem synkopowanym oraz wieloma improwizacjami. Ma to związek z tym, że pierwsi muzycy jazzowi, jakimi byli afroamerykanie nie znali nut. Kwintesencją tej muzyki jest zgrabne „bawienie” się taktem, zachowując jego lekkość oraz sprężystość. W muzyce jazzowej wyróżnia się parę odgałęzień, jak Swing, Bop czy Cool. Do znanych muzyków należy na pewno Jan Garbarek, norweski saksofonista, jednakowoż polskiego pochodzenia.

Najszerzej wiązanym muzykiem, jest natomiast Louis Armstrong, trębacz, jaki zmarł w 1971 roku, jeśli gra toczy się zaś o perkusję, będzie to Buddy Rich kultowy z doskonałej techniki, był liderem Buddy Rich Big Band. Jazz do Polski dotarł w latach dwudziestych przeszłego wieku.

W okresie stalinizmu był jednak zakazany, jako muzyka zgniłego zachodu. Do dzisiaj granie jazzu uważane jest za wyższy poziom „wtajemniczenia” przez wszelkich muzyków – ważne są również właściwe sprzęty, jak wytłumienie kolumn. Sama muzyka tudzież ma się prawidłowo oraz choć liczba słuchaczy zmalała, to bezustannie istnieją jeszcze kluby w których grany jest jazz. Pierwszymi muzykami odgrywającymi bluesa, byli afroamerykanie wywodzący się z południa Stanów Zjednoczonych. Blues jest dość starą muzyką, jej początki sięgają połowy XIX wieku. W tej muzyce problematyką jest troska, niezadowolenie. A on może mieć równe przyczyny, jak niespełniona miłość, czy niezadowolenie ze społeczeństwa, dysproporcje biegłych. Samo słowo blues w języku angielskim świadczy rozpacz.

Z początku blues był tylko śpiewany, dopiero w poprzednim wieku zaczęto dodawać następne instrumenty. Najodpowiedniej znanym muzykiem bluesowym jest B.B. King, o którym mówi się, iż jest królem tej muzyki. Blues poprzez lata mocno się rozwinął, powstało wiele odłamów. Najsławniejszym, polskim bluesrockowym zespołem jest bez kwestionowania Dżem, którego nieżyjący już od wielu lat wokalista Ryszard Riedel stał się domeną tej muzyki. Dżem gra nadal, jednak ich muzyka nie wszystkich przekonuje. Blues w dzisiejszych czasach ma się wybitnie prawidłowo i nadal przyciąga wielu fanów. Wciąż istnieją kluby gdzie grana jest tylko ta muzyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz